اینماد نوری گرافیک

پیگیری سفارشات

لطفا شماره سفارش خود را وارد نمایید

سفارش آنلاین

چاپ بنر

چاپ بنر

چرا باید از بنر استفاده کنیم؟

بنرها در گروه پوسترهای تبلیغاتی قرار دارند که برای معرفی خدمات و یا محصولات شما به کار می روند. جنس بنر به دلیل استحکام، یکی انواع پرکاربرد و ارزان در صنعت تبلیغات و چاپ فضای خارجی است. بنر ها در مقابل عوامل جوی مقاومت زیادی دارند و نسبت به نوع اندازه قابلیت نصب راحتی دارند. 
از مزایای چاپ بنر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  • چاپ و آماده سازی سریع
  • تنوع ابعاد 
  • قیمت مناسب
  • نصب آسان
  • استحکام بالا

انواع بنر

بنر ها را می توان در جنسهای مختلف و در گرماژهای مختلف در بازار پیدا کرد . انواع بنر از گرماژ 7 انس الی 15 انس در بازار ایران موجود هستند، تفاوت این گرماژها در تراکم تار و پود های مختلف می باشند. از بنر های تراکم بالا در جاهایی که می خواهیم در برابر باد و کشش مقاومت بیشتر داشته باشیم استفاده می کنیم و لازم به ذکر است هرچه تراکم بنر بیشتر باشد مقاومت کششی بنر و مقاومت در برابر پارگی بنر بیشتر می شود. بیشتر بیلبورد های جاده ای و تابلوهای نور از جلو از نوع بنرهای ضخیم می باشند و بنرهای مناسبتی همچون بنر تسلیت، بنر حجاج و بنر کربلایی را از بنرهای ارزان قیمت با تراکم پایین و گرماژ پایین استفاده می کنند. نوع دیگری از تقسیم بندی بنر مات و براق بودن جنس بنر است. بسته به نیاز شما جهت تبلیغات می توانید از انواع مات و یا براق بنر استفاده نمایید. تفاوت بنر مات و براق صرفا در انعکاس نور روی بنر است. بنر مات انعکاس نور کمتری دارد و در محیط هایی که حجم نوری زیادی دارد مثل مراسم و جشن ها کاربرد بیشتری دارد.

ابعاد بنر

بنرها قابلیت چاپ در ابعاد مختلف را دارا هستند. ابعاد قابل چاپ روی بنر از 50 سانتیمتر تا 5 متر مربع می باشد. طول چاپ بسته به رول بنر تا 40 متر می تواند باشد. البته بسته به کیفیت و نوع دستگاه چاپ بنر میتوان از ابعاد کوچکتر هم استفاده کرد. برای چاپ بنر روی استند از ابعاد 60 در 137 سانتیمتر و یا 90 در 200 سانتیمتر می توان نام برد. هر نوع سازه تبلیغاتی ابعاد مناسب خود را برای چاپ بنر دارد و با مراجعه به بروشور و یا راهنمای استفاده از سازه تبلیغاتی می توانید از ابعاد مورد نیاز آگاه شوید. 

در بعضی از سازه های تبلیغاتی نیاز به قسمت هایی سفید رنگ علاوه بر چاپ بنر می باشد. همچنین برای نصب بعضی از انواع بنر مثل تابلوهای فروشگاه، نیاز به مقداری حاشیه سفید می باشد. ابعاد معمول و پر استفاده بنرها تا عرض 3 متر می باشد و گاهی اوقات این ابعاد برای بیلبوردها تا 5 متر نیز لحاظ می گردد. اگر نیاز به چاپ بنر بیش از عرض 5 متر را دارید می توان با تکنیک هایی مثل اتصال یا Weld کردن بنر ابعادی بیشتر از 5 متر را ایجاد کرد. 

قیمت بنر

جهت محاسبه قیمت بنر آگاهی از عرض موجود بنر لازم است. برای مثال عرض هایی مثل 120،180،200 یا 220 برای چاپ بنر وجود دارد که می توانید طراحی خود را طبق ابعاد موجود ارائه دهید. جهت محاسبه قیمت چاپ بنر ابعاد طول وعرض را در هم ضرب نمایید تا مساحت بنر مشخص شود برای مثال 1.2 در 1.8 که با ضرب این دو عدد به رقم 2.16 میرسیم. حال با ضرب این رقم در قیمت متر مربع بنر به قیمت چاپ می رسیم. برای مثال رقم 2.16 را در قیمت 23000 تومان ضرب میکنیم که در نتیجه 49680 تومان می شود. البته ممکن است نسبت به تعداد چاپ، خدماتی مانند برش بنر به قیمت نهایی اضافه گردد. یا انجام خدماتی مثل پانچ کردن بنر بر اساس تعداد پانچ به قیمت کل اضافه می گردد.
اگر نیاز به چاپ بنر در ابعاد و تعداد متوالی دارید می توانید با مراجعه به صفحه استعلام قیمت بنر، نیاز خود را مشخص نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند. همچنین قیمت های چاپ بنر در صفحه لیست تعرفه چاپ قابل مشاهده هستند.

با توجه به تمام وجوه مثبت چاپ بنر، این نوع چاپ قابلیت نوردهی ندارد و قابل استفاده در تابلوهایی که نور پشت دارند نیست. برای تابلوهایی که دارای نور می باشند می توانید از چاپ فلکس یا فلکسی استفاده نمایید.

تعرفه چاپ بنر
  • ردیف
  • تعداد دانلود
  • دریافت تعرفه